!! POZOR PRO OBJEDNÁVKY NAD 2.000 Kč JE DOPRAVA ZDARMA!!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Jsou pro Vás plovoucí podlahy vhodné?
Jsou pro Vás plovoucí podlahy vhodné?
19.05.2021

Pokud jste se v posledním desetiletí zabývali nákupem podlah pro svůj dům, pravděpodobně jste již slyšeli výraz „plovoucí podlaha“ a můžete být tímto výrazem zmateni. I když vám tento typ podlahového systému neumožňuje kouzelně levitovat nad podlahovými deskami, jedná se o jeden z nejpopulárnějších instalačních stylů, který je dnes na trhu k dispozici.

 

To, že je něco populární, ještě neznamená, že se ideálně hodí do vašeho domova. To znamená, že je moudrý nápad pochopit více informací o plovoucích podlahách, než se k něčemu odhodláte; jinak byste mohli skončit s velkou bolestí hlavy pod nohama v závislosti na podmínkách ve vaší domácnosti.

 

 

Plovoucí podlahy

První věc, kterou je třeba u plovoucí podlahy pochopit, je, že to vůbec není „styl“ podlahy. Plovoucí podlaha označuje způsob instalace používaný pro různé typy podlah, včetně laminátových, vinylových a umělých prken.

 

Tento termín je nejtěsněji svázán s instalacemi laminátových podlah, i když si v průběhu let našel cestu i do jiných oblastí. Tady je to, co můžete očekávat od instalace plovoucí podlahy ve srovnání s použitím lepidla nebo hřebíků.

 

Plovoucí podlahové systémy

Jednoduše řečeno, systém plovoucí podlahy je jakýkoli způsob instalace, který umožňuje podlaze volně „plavat“ nad vaším podkladem. To znamená, že není připevněn nebo přidržován hřebíky, i když se někdy používá lepidlo podél okrajů desek.

 

Systémy plovoucí podlahy využívají desky s frézovanými hranami, které zapadnou na své místo jako nadrozměrné kousky skládačky. Díky tomu jsou ideální pro domácnosti se systémy sálavého tepla pod jejich podlahou, ale také ideální pro podklady jako beton nebo překližka.

 

Další výhodou je schopnost pokládat plovoucí podlahu na stávající podlahový povrch, aniž by bylo nutné trhat starou podlahu. Můžete tuto metodu pokládky použít na podlahu, která je pevně připevněna k podkladu, jako je tvrdé dřevo, linoleum nebo dlaždice.

 

Chcete změnit vzhled svých pokojů? Podlahy se systémem click-lock a bez lepidla lze vytáhnout zpět a znovu použít. Metoda plovoucí podlahy také ponechává nedotčené podlahové krytiny nebo předchozí podlahu - což je třeba mít na paměti, pokud chcete zakrýt staré tvrdé dřevo bez jeho odstranění.

 

Lepená instalace

Způsob instalace lepením je oblíbený u vinylových podlah a určitých forem inženýrských podlah. I když to není tak jednoduché pro majitele domů, kteří to raději dělají sami, poskytuje větší stabilitu pod nohama a je mnohem lepší volbou pro majitele domů s mírně nerovným podkladem. Desky a dlaždice, které vyžadují pouze lepení hran, nespadají do této kategorie, pouze podlahy, které je třeba pevně připevnit k podlaze.

 

Instalace na hřebík

Pokud se chcete ujistit, že vaše podlaha zůstane, nehty jsou tou nejlepší volbou. Je zřejmé, že nelze pokládat dlaždice nebo vinylové podlahy, ale je to jediný způsob, jak jít s masivním tvrdým dřevem pro optimální stabilitu. Nevýhoda je stejná jako u lepidla, protože výměna poškozené podlahy může být velkým problémem. Podmínky uvnitř i vně vašeho domova mohou také ovlivnit přibité prkna, takže budete možná muset nakonec řešit vrzavé desky.

 

Typy podlah používaných u systémů s plovoucí podlahou

Nyní, když chápete, co je plovoucí podlahový systém, je čas přemýšlet o druzích podlah, které se s ním používají. Koberec není volbou, protože budete potřebovat výplň, ale může vás překvapit kompatibilita jiných stylů.

 

Dlaždice

Dlaždice je oblíbenou volbou téměř v každé místnosti, zejména v koupelně a kuchyni. U plovoucích podlahových systémů to bohužel není možné bez ohledu na to, zda máte rádi keramické nebo porcelánové dlaždice. Musí být připevněny k vašemu podkladu, stejně jako dlaždice z přírodního kamene. Totéž platí pro VCT, ačkoli luxusní vinylové dlaždice jsou často považovány za plovoucí podlahy.

 

Luxusní vinyl a EVP

Vinylové podlahové podlahy jsou převážně v plovoucí třídě a téměř všechny luxusní vinylové podlahy lze použít i při tomto způsobu instalace. Click-lock povaha těchto fošen je jedním z důvodů, proč je systém tak oblíbený, což znamená, že jsou k dispozici také EVP a další vinylové varianty se zajišťovacími hranami. Pokud uvažujete o vinylových deskách nebo podlahových dlaždicích s předem připevněnou podložkou, je součástí systému plovoucí podlahy.

 

Laminát

Další populární volbou pro majitele domů, kteří chtějí plovoucí podlahy, je laminát. Je to jeden z nejlepších stylů pro tento typ instalace, až na několik výjimek. Některé společnosti vyráběly laminát, který je přibitý, zatímco jiné vyžadují lepidlo podél tohoto okraje. Vaše podlaha stále „plave“ s druhou, ale nelze ji rozebrat.

 

Tvrdé dřevo

U umělých dřevěných podlah záleží na značce, ačkoli většina výrobců má spoustu kolekcí, které používají k instalaci metodu plovoucí podlahy. V této kategorii jsou oblíbená prkna s technologií click-lock, ale k dispozici jsou také možnosti hřebíků a lepidel. U masivního tvrdého dřeva jsou nutné hřebíky, což vylučuje plovoucí podlahy.

 

Doplňky k plovoucí podlaze

Po obvodu podlahy se obvykle používají podlahové lišty pro zarovnání, přechod a také k dekoračnímu efektu. Podlahové lišty se dají sehnat velmi levně, ovšem zde záleží hodně na kvalitě, materiálu a účelu jejich funkce. Pokud toužíte po krásném designu a souhře všech prvků, tak se spíše zaměřte na dekorační lišty. Kombinací podlahových, stropních lišt a nástěnných prvků, dokážete ze svého domova vykouzlit prvotřídní moderní domov. 

 

Klady a zápory plovoucí podlahy

Vzhledem k popularitě plovoucích podlahových systémů jako celku lze snadno přehlédnout nevýhody této metody instalace. Zda je to správný přístup pro váš dům, závisí na typu podlahy, kterou plánujete instalovat, a na vašem podkladu, ale před výběrem systému s plovoucí podlahou pro váš dům je třeba zvážit několik věcí.

 

Klady plovoucích podlah

  • Cenově dostupné - Profesionální instalace podlahy může být drahá a je často přehlížena, když se majitelé domů soustředí na cenu podlahy. Instalací systému plovoucí podlahy se zkrátí doba instalace, což vám zase ušetří peníze. Je to také skvělá volba pro kutily, zvláště když je zadní vrstva předem připojena a není nutné žádné podložení.
  • Rychlá instalace - není nic horšího, než mít lidi, kteří pracují ve vaší domácnosti, nebo mít pokoje obrácené vzhůru nohama, když se o víkendu pokoušíte dokončit projekt zlepšení domácnosti. S plovoucí podlahou to nebude problém, protože klesá rychleji než podlahy instalované pomocí hřebíků nebo lepidla. Také se nebudete muset vypořádat s vůní lepidel nebo hlukem nastřelovací pistole.
  • Všestrannost - Schopnost pokládat podlahu nad podlahu bez jejího trvalého připevnění je pro majitele domů obrovskou výhodou. Plovoucí podlahy lze instalovat na plochy, které by jinak vyžadovaly velké množství přípravných prací předem. Systémy plovoucí podlahy se často nacházejí v ložnicích, kuchyních, koupelnách a suterénech.
  • Údržba - Když říkáme, že údržba je výhodou používání systému plovoucí podlahy, nemluvíme o čištění a údržbě. Bez ohledu na to, jak opatrní jste, je pravděpodobné, že se vaše podlaha poškodí. Systém s plovoucí podlahou to však usnadňuje, protože můžete desky podle potřeby táhnout a vyměňovat.

 

Nevýhody plovoucích podlah

  • Zvuk a pocit - Plovoucí podlahy jsou proslulé tím, že znít dutě, když přes ně jdete, ačkoli obuv a podložka v tom také hrají velkou roli. Je to proto, že není přilepený k podlaze, což také ovlivňuje to, jak se prohybá pod nohama. Pokud jste zvyklí chodit po podlaze připevněné k podkladu, všimnete si rozdílu.
  • Podklad - Zatímco plovoucí podlahu lze instalovat na mnoho typů povrchů, může také pomoci skrýt drobné nedostatky. Při použití jakéhokoli pevného podlahového podlahového materiálu musíte zajistit, aby byl váš podklad zcela vyrovnaný nebo v tolerancích doporučených výrobcem. V opačném případě můžete při procházení podlaží cítit nerovnost, propad nebo slyšet praskání.
  • Návratnost investic - návratnost investic nebo návratnost vaší investice je nedílnou součástí každého rozhodnutí přidat do vašeho domova nové vylepšení. Přidání masivního tvrdého dřeva do vašeho domu může zvýšit jeho hodnotu, ale typy podlah používané v plovoucím systému nemají stejný efekt zhodnocení. Mají tendenci se opotřebovávat rychleji než podlahy, které byly přichyceny nebo přilepeny k podkladu.
Chcete být informováni o probíhající akci?
Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat o aktuálně probíhající akci. Nenechte si tak ujít příjemné slevy a novinky!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz