!! POZOR DO 14.3. PLATÍ SLEVA 11% NA VŠECHNY PRODUKTY !! A PRO OBJEDNÁVKY NAD 2.000 Kč I DOPRAVA ZDARMA
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
19.05.2021
Jsou pro Vás plovoucí podlahy vhodné?
Pokud jste se v posledním desetiletí zabývali nákupem podlah pro svůj dům, pravděpodobně jste již slyšeli výraz „plovoucí podlaha“ a můžete být tímto ... číst celé
08.07.2020
Jak nejlépe využít podlahové lišty Orac Decor?
Praktické tipy pro práci s podlahovými lištami OracDecor. Jestliže pokládáte plovoucí podlahu, ať už dřevěnou či laminátovou, je důležité nechat si z... číst celé
03.10.2019
JAK MÍT DOKONALÉ GARNYŽE NA STROPĚ ?
Chcete aby Vaše garnýže byli přímo dokonalé? V článku se dozvíte více...   Celý článek... Všechny články... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Zobrazit zdrojový obrázek

  1. Úvod
  2. Tipy a inspirace
  3. 3 TOP tipy dekorativních prvků
22.07.2022

3 TOP tipy dekorativních prvků

Pojem ,,lišty'' mezi námi koluje už dlouho. Jaké je jejich využití, na to se názory rozchází. Původní důvod k používání podlahových a stropních lišt, byl  veskrze praktický. Původně měly lišty zakrývat nedokonalosti, nerovnosti... Tudíž zájemci o tento produkt požadovali, aby lišta byla co nejvíce nenápadná, a splnila svůj více méně technický účel. Příkladem můžeme uvést přechod mezi podlahou (PVC, parkety) a jinobarevnou stěnou. Je tedy zřejmé, že lišta musela být co nejvíce podobná povrchu překrývané plochy. Postupem času se začalo více dbát na design interiéru a přechodové lišty nabyly podobu více dekorativní a výraznou.

 

Stropní lišty

Stropní lišty se dnes využívají pro ozvláštnění přechodu mezi stropem a stěnou. Nejen, že zakryjí nedokonalý spoj mezi stěnou a stropem, ale dají se využít i pro vedení kabelů. Bez zbytečného sekání do zdi si pomocí stropních lišt zavedete kabeláž od satelitu, internetu a pod.

Pro extra efekt v interiéru využijete speciální lišty i pro LED osvětlení. Pomocí LED pásků, instalovaných v liště se osvětluje žádaná část stěny a výsledek vypadá přímo fantasticky. Často stropní lišty poslouží  v podobě garnýžových profilů, což je velmi efektní řešení. 

Přechod navíc nemusí ladit barevně se zdí. Proto se příkladem nemusíte bát umístit bílé lišty na sytě červenou plochu. Moderní interiér tvoří prvky minimalistického designu, nepřeberného množství vzorů. Fantazii se hranice nekladou. Stropní dekorativní lišta, nemusí být využita pouze v interiéru. Krásným způsobem můžete vyzdobit i externí přechody, zejména tak přechod u balkonu, střešní části a podobně. 

 

Podlahové lišty

Nejvyužívanějším typem lišt, jsou lišty podlahové. Důvodem obvykle bývá nejen nekonveční design, ale i odolnost proti nárazu, voděodolnost a velmi často i potřeba'' maskovat'' nedokonalou spáru u stěny, nesprávně zaříznutý koberec či lino. V katalogu ORAC DECOR najdete mnoho tvarů soklových lišt, které si můžete barevně upravit dle vlastního přání. Materiálem je speciálně tvrzený polymer (plast). Důvodem je větší nárazová odolnost. Lišty se vyrábí dokonce i v ohebné verzi.

 

Nástěnné panely

Jistě jste se už setkali s krásnými 3D prvky, které jsou umístěny na stěnách. Jedná se o nástěnné panely, jejichž využití je převážně dekorativní. Nicméně, poslouží dobře ale i k zakrytí  nerovností. Místo např. obrazů tak můžete ozvláštnit stěnu těmito panely. Výsledek velmi často bývá ohromující v kombinaci s moderním nábytkem. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete být informováni o probíhající akci?
Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat o aktuálně probíhající akci. Nenechte si tak ujít příjemné slevy a novinky!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz