!! POZOR PRO OBJEDNÁVKY NAD 2.000 Kč JE DOPRAVA ZDARMA!!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
19.05.2021
Jsou pro Vás plovoucí podlahy vhodné?
Pokud jste se v posledním desetiletí zabývali nákupem podlah pro svůj dům, pravděpodobně jste již slyšeli výraz „plovoucí podlaha“ a můžete být tímto ... číst celé
08.07.2020
Jak nejlépe využít podlahové lišty Orac Decor?
Praktické tipy pro práci s podlahovými lištami OracDecor. Jestliže pokládáte plovoucí podlahu, ať už dřevěnou či laminátovou, je důležité nechat si z... číst celé
03.10.2019
JAK MÍT DOKONALÉ GARNYŽE NA STROPĚ ?
Chcete aby Vaše garnýže byli přímo dokonalé? V článku se dozvíte více...   Celý článek... Všechny články... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Zobrazit zdrojový obrázek

  1. Úvod
  2. Tipy a inspirace
  3. Jak nejlépe využít podlahové lišty Orac Decor?
08.07.2022

Jak nejlépe využít podlahové lišty Orac Decor?

Praktické tipy pro práci s podlahovými lištami OracDecor.


Jestliže pokládáte plovoucí podlahu, ať už dřevěnou či laminátovou, je důležité nechat si zhruba 1 cm širokou mezeru ode zdi, aby mohla podlaha pracovat. Tuto mezeru pak ale samozřejmě musíme zakrýt a k tomu slouží podlahová lišta.

Podlahová lišta v koupelně

 Jak si vybrat podlahové lišty?

Samotný výběr lišty může být trochu oříšek: musí být dostatečně vysoká a masivní, aby zakryla nejen mezeru, ale případně i kabeláž či drobné nerovnosti, odolná proti nárazu a také proti vodě, barva by měla ladit s podlahou i se stěnou. Zároveň by se s ní mělo dobře pracovat.


Podlahové lišty Orac Decor jsou v mnoha ohledech ideální. Díky širokému výběru vám soklové lišty Orac Decor zachovají jakýkoliv styl - vybrat si můžete lišty malé, velké, strohé i zdobně rustikální, nápadné nebo diskrétní, přesně takové, jaké potřebujete.

Barevnost nemusíte řešit vůbec, podlahové lišty Orac Decor jsou vyrobené z materiálu, který se dá přetřít barvou, takže ji se zdí sladíte při malování. Chcete opticky zvýšit prostor? Natřete lištu stejným odstínem jako zeď. Pokud byste raději upoutali pozornost na originální architekturu, měly by mít sokly barvu kontrastní.


Materiál Duropolymer, z něhož jsou lišty vyrobené, je voděodolný, nárazuvzdorný, lehký a ohebný, takže jejich instalace je snadná, i když podklad není příliš rovný, a použit  se dají ve všech místnostech, včetně kuchyně a koupelny. Při výběru na vás v podstatě zbývá jen výběr vhodného designu.


Jak instalovat vysoké soklové lišty na nerovnou podlahu.


Vysoké sokly jsou momentálně trendy a vypadají opravdu dobře, pokud zvolíte správnou velikost v poměru k výšce stropu. Problém může nastat při instalaci, jestliže podlaha není rovná. V takovém případě si v místě, kde je podlaha nejvyšší, vytvořte referenční bod a v jeho výšce veďte vodorovnou čáru po celé stěně. Tam bude horní okraj lišty.

Po položení podlahové lišty po celé délce zatmelte mezery mezi nimi a podlahou v místě nerovností. Vysoké podlahové lišty dobře zakryjí i staré nevzhledné sokly, aniž byste je pracně odstraňovali. V každém případě dodají podlahové lišty interiéru zajímavý ráz a styl.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete být informováni o probíhající akci?
Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat o aktuálně probíhající akci. Nenechte si tak ujít příjemné slevy a novinky!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz